קצת קשה לדבר באופן כללי על ציוד לאלקטרוניקה, מכיוון שתחום האלקטרוניקה הינו כ”כ כללי ורחב, וכולל בתוכו נישות רבות ומסועפות, בייחוד בעולם של ימינו, אשר בו כמעט כל תחום באשר הוא מצריך מכשור “אלקטרוני, כלשהו. אז מה זה ציוד אלקטרוניקה? באופן כללי ביותר, מדובר על ציוד המבוסס על יישומים שונים במתפקדים באמצעות מערכות חשמליות שונות (המבוססות מטבע הדברים) על מעגלים חשמליים. בתוך עולם האלקטרוניקה הרחב, קיימות גם מעבדות אלקטרוניקה אשר מטרתם העיקרית היא בד”כ תיקון, מכירה ופיקוח על מכשור וציוד אלקטרוני הדרוש לתחומים השונים.

איזה ציוד חשוב לרכוש או להשכיר במעבדת אלקטרוניקה?

 אדם אשר איננו מבין מעט בעולם האלקטרוניקה וודאי ילך לאיבוד אם נפרט את שמות הכלים הדרושים בד”כ לעולם מעבדות האלקטרוניקה הרחב, ולכן נציין זאת בקצרה: לכל מעבדה דרושים כלי עבודה הכוללים חומרים וכלים שנועדו לשמש את העובדים באופן יומיומי בתיקון, בבדיקה וכד’. בנוסף, דרוש ציוד בקרה או בדיקה למכשור ובנוסף (לא להתבלבל) דרוש גם ציוד בדיקה לציוד אשר קיים במעבדה. בין סוגי הציוד שהזכרנו, קיים ציוד חובה אשר צריך להיות במעבדה בכל זמן נתון, בעוד שקיים ציוד אשר נזקקים לו לצרכים ספציפיים, כמו פרויקטים זמניים וכד’. בכל אופן, בפני בעלי ועובדי המעבדה, קיימת האופציה לרכוש ציוד חדש,, לרכוש ציוד למעבדות אלקטרוניקה יד שנייה או לרכוש ציוד המשתייך לאחת הקטגוריות.

מה היתרון בציוד למעבדות אלקטרוניקה יד שנייה?

ציוד יד 2 למעבדות אלקטרוניקה, הינו פעמים רבות זול וזמין יותר. קיים ציוד איכותי אשר למרות שהוא “משומש” עדיין יכול לשמש את עובדי המעבדה לזמן רב, וזאת כמובן בהתאם לאיכות הייצור שלו. ציוד למעבדות אלקטרוניקה משומש יכול כאמור, גם לחסוך לכם כסף, בין אם מדובר בהשכרה ובין אם מדובר ברכישה, שכן לא תמיד ניתן להשיג ציוד חדש, זול ויעיל במהירות, אולם ציוד משומש כן ניתן פעמים רבות. לסיכום, היינו ממליצים לכם לבחון את אופציות הציוד למעבדות אלקטרוניקה יד שנייה, לפני שאתם רוכשים ציוד חדש, יקר וייתכן שגם פחות איכותי.