מבלי להיכנס לכל תחום ותחום ספציפי בעולם מעבדות האלקטרוניקה, במאמר הבא נרצה להתמקד בבדיקות RF ובציוד הדרוש להן באופן כללי. אם התחום נוגע לכם, המשיכו לקרוא!

בדיקות RF

בדיקות כאלה הינן בדיקות כלליות מתחום הכיול והאלקטרוניקה בכלל, אשר חולשות על תחומים רבים יחסית, כלומר ניתן להשתמש בציוד הייעודי לבדיקות RF למען מטרות, כמו: בדיקה ובקרה על ציוד אלקטרוניקה עצמו ותקינותו, השוואה בין פעילות של ציוד מסוגים שונים לשם ניסוי, תיקון במעבדה, מטרות כיול למיניהן, מטרות ניטור ועוד. חשוב לציין, שפעמים קבות בדיקות RF  כוללות ערכות כיול ונועדו כדי לבקר מערכות קיימות שהתגלה בהן פגם.

בדיקות RF דורשות התאמה

ניתן לומר כי בדיקות רבות הנעשות בתחום האלקטרוניקה, לרבות כאלה אשר כוללות בקרה על תקלות, פגמים או סטיות במערכות וכד’, דורשות שימוש במכשור וכלים מיוחדים אשר יוכלו לגלות את הבעיות באופן המדויק ביותר. בדיקות RF מחייבות אם כך, ערכות כיול מותאמות, או על כל פנים, מכשור אשר יוכל להתאים עצמו לתנאי הנדרשים בבדיקה, על מנת לגלות מה השתבש.

היכן ניתן לרכוש או להשכיר ציוד בדיקות Rf?

ככלל, קיימות חברות אשר מתמחות בכך, כלומר בשיווק, מכירה או תיקון וכד’ של צב”ד ובפרט, ערכות כיול, ציוד RF ועוד. כשאתם ניגשים למלאכה, חשוב מאוד לנסות ולהחליט באופן מושכל, האם יש צורך בהשכרה לטווח הארוך\קצר, או שיש צורך ברכישה. באופן כללי, בדקו האם לאותה חברה שתכננתן לפנות אליה יש ציוד נוסף בתחום\עבור הפרויקט שבשבילו אתם צריכים את ציוד בדיקות ה-RF, לרבות ציוד ספק כח וכד’.

הנה כמה שאלות שיסייעו לכם להחליט האם לרכוש או להשכיר את הציוד:

מהו התקציב אשר עומד לרשותכם?

האם מדובר בצורך זמני יחסית, או שיש מורך בציוד לטווח הארוך?

האם יש ברשותכם את האפשרות לרכוש ציוד איכותי וחדש בטווח הזמן הרצוי לכם?

כמובן שיש עוד שאלות רבות שניתן לשאול, בהתאם לאופי הפרויקט\העבודה שלכם במעבדת האלקטרוניקה וצורך הצוות. חשוב לציין, כי אסור להתפשר בכל הנוגע לציוד אלקטרוניקה בכלל, וצב”ד בפרט, משום שאחרי הכל – מה יסייע לכם ציוד בדיקה שלא בודק בצורה המדויקת ביותר?